Janovice nad Úhlavou 2022

Druhý červnový víkend nachystal nám, milovníkům kuželů, v Janovicích nad Úhlavou opravdu nádherné počasí. V bývalém areálu armády ČR je dostatek kvalitní plochy a tak jsme tentokrát zařadili i program pro děti a vytvořili tak historicky první klání pro závodníky do 15 let. Na dětské ploše bylo povoleno jet na bicyklu, koloběžce, odstrkovadlu a ti statečnější dostali pod zadek i pitbike. Většina debutantů se ale zúčastnila i dospěláckého hlavního závodu.

Sobota byla tradičně naplánovaná jako tréninkový den a to nejen pro stálé závodníky ale i pro kohokoliv kdo by chtěl Moto Gymkhanu zkusit. K dispozici byla zvlášť tréninková trať pro dospělé a trať pro děti, k tomu jsme měli postavenu GP8 a nejnovější trať letošního M-Gymkhana World Competition. Přítomna byla spousta zkušených jezdců, kteří dávali nováčkům rady a předávali cenné zkušenosti s ovládáním motocyklu při pomalých rychlostech. Myslím, že s klidným svědomím můžeme tvrdit, že na konci dne se od nás domů vraceli úplně jiní jezdci. Bylo poměrně dlouho vidět a tak jsme sobotní trénink natáhli až skoro do 21:00.

Nedělní závod začal tradičně soutěží GP8, která je zároveň kvalifikací do hlavního závodu. GP8 je přesně definovaná figura a čas si tam můžete porovnat s jakýmkoliv jiným závodníkem na světě. Jak vypadá a jak se jezdí můžete vidět na instruktážním videu.

Trať odpoledního hlavního závodu tentokrát navrhli holandští kolegové. Na prohlídku trati a její zapamatování měli závodníci cca 40 minut. Každý závodník startoval dvakrát a do výsledků se mu započítal lepší z obou časů. Navštívili nás i závodníci z Polska a svými výkony okořenili a také promíchali pořadí českých závodníků. Ve stejný čas začal závod i pro naše nejmenší na upravené, jednodušší, trati, kde se celkem sešlo pět dětských závodníků.

Plánek trati hlavního závodu

Startovné pro nedělní závod máme na tuto sezónu stanovené na 500 Kč ale i letos platí, že první závod je pro nováčky zdarma. Novinkou byly v Janovicích hot dogy a točená limonáda pro závodníky.

Asfaltová plocha v Janovicích je kvalitní, čistá a dává příležitost k lámání osobních rekordů. Navíc díky slunečným dnům byl asfalt krásně ohřátý a pneumatiky držely velmi dobře.

Celé soutěži neohroženě kraloval mistr republiky Ondřej Kroupa a druhý nejlepší jezdec Piotr Skut na něj ztrácel víc jak 4 sekundy.

Speciální gratulaci si tentokrát zaslouží Jarda Štěch, náš nejstarší závodník (61 let), který nejen, že pokořil v GP8 magickou hranici 30 s (zajel za 29,93 s) ale zároveň vyhrál zlatou medaili v kategorii B a to s nijak výkonově zázračným strojem Yamaha WR250X. Za sebou nechal spoustu mladších jezdců na silnějších strojích a tím opět dokázal, že umění gymkhany je hlavně o rukách a hlavě a nikoliv o výkonu motoru. Jarda má společně s Filipem Jarešem (stříbrná medaile) našlápnuto k přestupu do nejvyšší kategorie A. Aby se jim to povedlo, musí v příštím závodu zajet časy s výsledky do 110% od nejlepšího jezdce.

Zpestření pauzy před hlavním závodem: Ondřej Kroupa umí zajet GP8 pod 30 sekund i s pasažérem

Výsledky soutěží jsou dostupné v našem výsledkovém systému. Celý playlist se záznamy hlavního závodu naleznete na našem YouTube.

Ceny pro vítěze zajistila a stan pro zázemí závodu zapůjčila firma Bonmoto, které tímto děkujeme za podporu!

Vítězové kategorie A

 1. Ondřej Kroupa
 2. Piotr Szkut
 3. Jiří Dvořák

Vítězové kategorie B

 1. Jaroslav Štěch
 2. Filip Jareš
 3. Michal Žák

Vítězové kategorie C

 1. Tomáš Valerius Kovár
 2. Jakub Suchánek
 3. Nikita Kuprin

Vítězové GP8

 1. Ondřej Kroupa
 2. Piotr Szkut
 3. Jan Bareš

Výsledky dětské soutěže

 1. Václav Jareš
 2. Matylda Landová
 3. Johana Slivečková
 4. Tobiáš Blinka
 5. Anna Slivečková
Zpět na Blog

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *