Srdečné pozdravy z monzunu, aneb report z Janovic nad Úhlavou

Srdečné pozdravy z monzunu, aneb report z Janovic nad Úhlavou

1. – 2. června se v Janovicích nad Úhlavou konal druhý závod letošního Mistrovství republiky v Motogymkhaně, který našemu organizačnímu týmu posloužil i jako dobrý test před chystaným Mistrovstvím Evropy, které se pojede 14.-16. června na stejném místě. Všichni jsme vyjížděli s nadšeným očekáváním kajakářského počasí, všude na nás vyskakovala varování meteorologů o extrémním počasí, brutálních záplavách a všech možných dalších slastech. A všechno se i naplnilo do detailu.

Protože gymkhanér není z cukru, tak jak veřejný trénink, tak i hlavní závod se jel na vodě. Ve vodě… a vlastně i pod vodou. Závodu se účastnilo několik polských učastníků, vidět byla ale i ukrajinská a francouzská vlajka. Kvalifikační GP8 zajel nejlépe Ondřej Kroupa (29,00), následovaný Piotrem Szkutem (29,25) a Janem Barešem (30,56). Doposavaď obvyklí podezřelí.

Vlastním závodem ale voda dokázala pořádně zamíchat. Hlavní trať byla opět dílem nizozemské crew, takže se samozřejmě jednalo o rychlou jízdu, navíc rozmístěnou na velkém prostoru. Není proto překvapením, že na ní opět úřadoval Ondřej Kroupa. Jenže jeho největší konkurenti se nechali pojet jezdci z kategorie B. Nutno ale podotknout, že výkon všech tří „béčkařů“ byl přímo hvězdný. Stejně hvězdně se dařilo i prvním třem „céčkařům“, kteří se krásně vmísili do zbytku účastníků kategorie B a tak si i zaručili postup o kategorií výš. Voda tak nadělala v celkovém pořadí závodníků pořádné vlny, a překvapivě se tak na ní docela dařilo i těm největším outsiderům.

Finální pořadí:

Kategorie A:
Ondřej Kroupa 1:44,84
Jan Bareš 1:51,97
Piotr Szkut 1:55,97

Kategorie B:
Patrick Albrecht 1:47,91
Dawid Puc 1:55,89
Jiří Brenn 1:56,13

Kategorie C:
Tomasz Haluszka 2:02,77
Kateřina Štromerová 2:04,33
Serhi Mariukhnyk 2:08,27

Kompletní výsledky zde: https://gymkhana.cz/moto/motoslalom/zavod/179

Všechna videa jízd zde:

https://www.youtube.com/watch?v=kxbbzU65_DU…

Další závod jedeme MISTROVSTVÍ EVROPY 14.-16.6. znovu v Janovicích nad Úhlavou: https://www.facebook.com/share/FGvsivmPbbe42Aww/

Zpět na Blog

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *